Kredyty konsolidacyjne

Kredyt konsolidacyjny z założenia ma dawać oszczędności kredytobiorcy. Wzięcie kredytu konsolidacyjnego powoduje połączenie wszystkich wcześniej spłacanych zobowiązań przez kredytobiorcę, w jedno, z niższą, miesięczną ratą.

Skontaktuj się z nami już dziś:

Trzeba powiedzieć, że kredyt konsolidacyjny ma swe oczywiste zalety. Nie ulega wątpliwości, że zwykle kredyty konsolidacyjne są atrakcyjną ofertą rynkową, bowiem dzięki nim w zdecydowany sposób można uprosić sobie tryb spłacania zobowiązań finansowych. Wzięcie kredytu konsolidacyjnego jest w zasadzie jednoznaczne z uporządkowaniem harmonogramu spłaty kredytów i pożyczek wszelkiego typu.

Od momentu zdecydowania się na konsolidację kredytową, nie mamy do spłacania kilku czy kilkunastu rat, ale jedną, która sumarycznie jest niższa, od poprzednich. O to właśnie chodzi w kredytach konsolidacyjnych – o oszczędność dla klienta. Oprocentowanie kredytu konsolidacyjnego z reguły jest bardziej atrakcyjne, niż w przypadku posiadanych przez klienta kredytów i pożyczek, zwłaszcza, jeśli zaciągnął on w swoim czasie kredyt gotówkowy czy pożyczkę na dowód i tym podobne zobowiązania. Zaletą kredytu konsolidacyjnego jest niewątpliwie to, że dzięki niemu kredytobiorca ma możliwość wydłużenia okresu kredytowania. W ten oto sposób może on sporo zaoszczędzić, a pieniądze te przeznaczyć na spłatę innych zobowiązań, czy też dowolnie wybrany przez siebie cel. Mniejsze raty, które spłacamy przy kredycie konsolidacyjnym i wydłużenie okresu spłaty pożyczki jednocześnie zwiększają kredytobiorcy koszt kredytu, co jest wadą.